Výživové poradenství

Na základě konzultace výživový poradce sestaví dle vašich potřeb nebo zdravotních potíží individuální jídelníček. Cílem je, aby klient pochopil vhodné kombinování složek stravy.

Výživové poradenství v těhotenství
S ohledem na trimestry (pozitivní ovlivnění ranní nevolnosti, otoků, zácpy, pálení žáhy a dalších potíží doprovázejících těhotenství). Vyvážená strava zajistí zdravý vývoj miminka a dobrou kondici maminky během těhotenství.

Výživové poradenství v období kojení
V této době je velmi důležitá správná výživa maminky, prevence osteroporózy v pozdějším věku (dostatečný příjem vápníku). Vyvážená strava ovlivňuje kvalitu mateřského mléka, a tím imunitní systém miminka a harmonický vývoj miminka. Dále pomáhá mamince dostat se na původní váhu před porodem a chrání před celkovým vyčerpáním (únava, padání vlasů...)

Výživové poradenství pro sportovce
Úkolem je zabezpečit dostatečný a vyvážený podíl všech základních složek výživy (sacharidy, bílkoviny, tuky) s ohledem na způsob zátěže (trénik, závody, superkompenzace, růst svalové hmoty).
Výživové poradenství - úprava váhy
Vypracování individuálního jídelníčku, osobní konzultace zaměřená na orientaci a pochopení správného kombinování složek výživy. Cílem je klienta naučit jídelníček si sestavit samostatně. Doporučení správné pohybové aktivity, vyšetření fyzioterapeutem, zhodnocení celkového zdravotního stavu (krevní testy, rozbor moči, metabolický typ).

Výživové poradenství u vegetariánů a veganů, základy makrobiotiky
Správné kombinace potravin ve výživě. Cílem je zajistit vyvážený podíl všech základních složek výživy s ohledem na způsob stravování, věk a zátěž. Správná úprava potravin, orientace na trhu se "zdravými potravinami".